MENÜ


FM
mánia


A világ talán legnagyobb mobil parfümériája
150 illat, próbálja ki otthonába 

6. lecke: Hogyan érdemes meghatározni a céljaidat?

Ha tisztán, őszintén jelöljük ki céljainkat, bölcsen és ítéletektől mentesen, akkor van esélyünk sikerre is vinni őket. Azaz hogyan? Felnőttként. 

  • Válassz bölcsen! Első lépésként gondold át a fontos céljaid és törekvéseid, hogy azok értékesek és értelmesek legyenek.
     
  • Válassz bölcsen: gondold át újra! Összegezd írásban az életed, az értékeid és a sikereid olyan módon, ahogyan ezeket az utódaidra kívánod örökíteni.
     
  • Vállald fel a céljaid! Legyenek hitelesek a céljaid – érezd a magadénak!


 

  • Lelkes elköteleződés: Bármely tevékenységről legyen is szó, a készségek kifejlesztéséhez nagyon sok gyakorlatra, türelemre és munkára van szükség. Néha kockázatokat is kell vállalni ezért fontos, hogy elköteleződjünk a céljaink mellett, s még jobb, ha az elköteleződéshez lelkesedés, hév és lendület is párosul.
     
  • Fogalmazz meg önbeteljesítő jóslatokat! Ha hiszünk magunkban, és optimisták vagyunk, akkor növelni fogjuk az esélyét annak, hogy kitartunk, és a végén siker koronázza az erőfeszítésünket, bármi legyen is a célunk.
     
  • Légy rugalmas! Ha hirtelen akadállyal, korláttal vagy új lehetőséggel találod szembe magad, akkor esetleg meg kell változtatnod, vagy hozzá kell idomítanod a törekvéseid.


  • Ne aknázd alá a belső motivációd! Ez azért fontos, mert még a legértékesebb és legnagyobb kielégülést okozó tevékenységek iránt is elveszíthetjük az érdeklődésünket és a lelkesedésünket, ha úgy érezzük, hogy valami kényszerít minket arra, hogy végezzük.
     
  • Bontsd le részcélokra a céljaid! Ha a magasabb szintű célok felé szeretnénk haladni, akkor fel kell bontanunk őket alsóbb szintű részcélokra. Azok az emberek, akik ilyen kis lépésekké tudják bontani a céljaikat, nagyobb valószínűséggel érik el a nagy, távolabbi célokat is. Ennek ellenére soha ne tévesszük szem elől távolabbi céljainkat!

 


Asztali nézet